Електронні торги необробленою деревиною в Прозорро.Продажі

Зараз все більша кількість лісогосподарських власників і підприємств почали організовувати продажі своєї необробленої деревини. З1 лютого 2020 року, в Україні розпочались вільні акціонерні продажі необробленої деревини через електронні аукціони.

Такі продажі офіційно можуть проходити до 1 квітня 2021 року. Цей законопроект затверджено згідно постанови Кабінету міністрів, починаючи в 4 грудня 2019.

Цей експериментальний проект дозволяє усім лісокористувачам вільно торгувати деревиною своїх територій та ділянок землі. Треба урахувати, що аукціони не можуть поширюватися на людей та підприємства, які займаються:

  • Опаленням населення країни;
  • Що будуть використовувати сировину для індивідуального будівництва та ремонту;
  • Задоволенням примх бюджетних організацій;
  • Задоволенням потреб безпеки та охорони країни;
  • Усуненням наслідків після стихійних лих та надзвичайних ситуацій.

Що має знати продавець і покупець про продаж необробленої деревини?

Також потрібно знати, що приймати участь у експериментальному проекті можуть лісокористувачі, чий дохід 2018 року становив не менше 10 мільйонів гривень. Ці громадяни будуть зобов’язані виставляти на продаж чи аукціони від 25% усіх обсягів необробленої деревини, що заготовлюється кожного місяця. Деревина в одному лоті може бути лише одного виду, обсягом не менше 150 кубічних метрів, або стартова ціна за один лот може починатись від 200 тисяч гривень.

Нове законодавство передбачає, що кожен аукціон необробленої деревини проводитиметься для підвищення ціни. Якщо аукціон не відбувся, організовується другий аукціон, де попередня ціна негайно знижується. Разом з тим, слід зазначити, що бюджет аукціону з продажу деревини, який проводиться знову, не повинен перевищувати витрат на не оброблену деревину, яку виклали на неї.

Більшу частину усіх лісокористувачів складають державні та комунальні підприємства та користувачі лісів, що відносяться до інших форм господарювання. А лише 5% складають муніципальні та приватні організації. На даний момент вони лише починають вступати в ряди до аукціонерів та підключаються до електронних систем.

Продаж необробленої деревини через систему Прозорро.Продажі

Держава планує ввести деякі зміни до законодавства щодо кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісів та їх продаж, а також внесення недостовірної інформації до електронних систем. Але система Прозорро.Продажі ще з 2016 року несе відповідальність за своїх користувачів та забезпечує їм якісні та безпечні операції з продажу-купівлі необробленої деревини.

Всього за півтора місяці від продажу необробленої деревини на sale.ueex.com.ua  електронних аукціонах Prozorro. Продажі лісгоспу в Україні отримало близько 36 млн грн прибутку. Перший мільйон кубометрів лісоматеріалів уже продано на прозорих аукціонах (їх було проведено понад 4000). Лідерами продажів були лісозаготівельні господарства у Житомирській (9,7 млн. Грн.), Волинській (6,2 млн. Грн.) Та Черкаській (5,8 млн. Грн.) Областях.

Як відбувається купівля та продаж необробленої деревини через «Українську енергетичну біржу»?

Електронний майданчик sale.ueex.com.ua/filter/wood для продажу необробленої деревини Прозорро створює гарні умови та проявляє лояльність до своїх клієнтів та їх операцій на сайті. Біржа видає усім зареєстрованим та незареєстрованим людям спостерігати як проходять аукціони, і слідкувати за доступною інформацією на сайті.